Haber

2024 seçimleri: AK Parti’de İzmir’e sürpriz isimler; Kılıçdaroğlu ve Akşener’den atılım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferiyle sonuçlanan Mayıs 2023 seçimlerinin ardından siyasi partiler şimdiden Mart 2024’ün hesaplarını yapmaya başladılar.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Sipahi de konuşmayı kulise taşıdı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret ettiğini söyleyen Sipahi, iki liderin yerel seçimlerde partilerinin birlikte hareket etmesinden bahsettiklerini söyledi.

sipahi, “Genelde olduğu gibi yerelde de ittifaklar devam edebilir. Büyük ihtimalle yeniden büyükşehirlerde ittifaklar göreceğiz. Ancak bu sefer ittifak ortaklarının bazı ilçelerde aday gösterebileceği de konuşuluyor.”ifadesini kullandığı yazısında şöyle devam etti:

“Örneğin CHP adayları İzmir, İstanbul ve Ankara’da desteklenecekse bazı ilçelerde İYİ Parti’nin adaylarını veya ittifak ortaklarını da görebileceğiz. Bu durumda farklı isimler üzerinde uzlaşmalar olabilir. Antalya, Adana ve Mersin gibi şehirler.”

“AK Parti’nin özellikle üç büyükşehirde iddialı olacağı kesin”Hürriyet Muharriri Sipahi diyor ki, “İstanbul ve Ankara için eski bakanlardan bahsediliyor. İzmir için de sürpriz isimler konuşuluyor. Şimdiden söylemeliyim. İzmir’de seçimler çok ilginç ve heyecanlı geçecek.”tezini tamamladı.

haberaksehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu