Ekonomi

ABD siber güvenlik konusunda yeni bir program duyurdu

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Amerikalı tüketicilerin daha güvenli ve siber saldırılara karşı daha az savunmasız akıllı cihazları daha kolay tercih etmelerine yardımcı olacak yeni programın detayları paylaşıldı.

Açıklamada, ABD Siber Güven İşaretinin (ABD Siber Güven İşareti) buzdolabı, mikrodalga fırın, televizyon, iklim kontrol sistemleri, fitness cihazları gibi yaygın olarak kullanılan akıllı cihazlarda siber güvenlik çıtasını yükselteceği belirtildi.

Amazon, Best Buy, Google, LG Electronics ABD, Logitech ve Samsung Electronics dahil olmak üzere birçok büyük elektronik, cihaz ve tüketim malları üreticisi, perakendecisi ve ticaret birliği sattıkları eserler için siber güvenliği iyileştirme konusunda istekli taahhütlerde bulundu. programı. dahil olduğu kaydedildi.

Açıklamada, program kapsamında tüketicilerin belirlenen siber güvenlik kriterlerini karşılayan ürünler üzerinde kalkan logosu şeklinde oluşturulan ABD Siber Güven İşaretini görecekleri belirtildi.

Beyaz Saray yaptığı açıklamada, Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC), 2024’te faaliyete geçmesi beklenen Siber Güvenlik Etiketleme Programı’nın kullanıma sunulması hakkında kamuoyunun yorumunu almasının beklendiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu